Jak otrzymać dotację z PUP na otwarcie firmy

  • 27 września, 2021
  • 3 min read
Jak otrzymać dotację z PUP na otwarcie firmy

Aranżowane przez placówki Urzędu Pracy nabory motywujące niepracujących cieszą się dużą pospolitością. Największe natężenie uwagi zauważalne jest w możliwości dotacji na powołanie własnego przedsiębiorstwa. Jednym z wielu uwarunkowań uczestnictwa w tego rodzaju konkursie jest status niezatrudnionego. Urzędy zastrzegają sobie poza tym, że uczestnikiem nie powinna być osobistość, jaka w minionym czasie taką subwencję już otrzymała.

W jaki sposób uzyskać dotację?

Jednostki, jakie walczą o dotacje z urzędy pracy, żeby dostać się do rywalizacji, muszą wykonać szczegółowy plan biznesu. Krystalizują w nim nie tylko kształt kierowanej działalności, jednak ponadto projektowane koszty. Zarówno gotowe biznesplany, tak jak przewidywany przelicznik dodaje się do oddawanego wniosku. Komisja konkursowa po precyzyjnej analizie uzyskanych propozycji wybiera doskonałe, zwracając uwagę na wiele elementów. Zwycięzcy powinni kalkulować na blisko 30 tysięcy złotych niezwrotnej dotacji. Nieliczne instytucje nie domagają się nadto dysponowania wkładem własnym. Na jego poczet włącza się nakłady poniesione w trakcie zarządzania działalnością. Ma się tu na myśli w głównej mierze składki na ZUS i US. Do współuczestnictwa należy zaliczyć także inwestycje wykonane nim został złożony wniosek.

Standardy udzielania dotacji różnią się w zależności od urzędu pracy. Z tego względu bardzo ważne jest to, żeby przed zapoczątkowaniem formalności zapoznać się z wymaganiami konkursu.

Należałoby wiedzieć, iż wspomagana działalność powinna być utrzymana przez co najmniej 365 dni. W przeciwieństwie dotowanego czeka zwrócenie pełnej kwoty dofinansowania.

Jak poprawnie przygotować dokumenty?

Większa część zafrapowanych powstrzymują się uczestnictwa w inicjatywie przez wzgląd na wymagane pisma urzędowe. Najwięcej bolączek przynoszą ze sobą wymogi formularzy.

Wyjaśnia się, iż działający w urzędach specjaliści wyjątkowo ochoczo przekazują swoje doświadczenia, pokazując przynajmniej przykładowo wypełniony wniosek o dofinansowanie. Formalności nie przysparzają przeszkód osobom, które mają przygotowany zarys w głowie. W tej sytuacji zostaje im zaledwie przekazać go na papier.

Na dodatek, w branży istnieje mnóstwo podmiotów gospodarczych, które specjalizują się w przygotowywaniu tego pokroju dokumentów. W swojej ofercie mają nie tylko gotowe biznesplany, lecz również doradztwo zawodowe. Za pośrednictwem tego możliwe jest dobranie stosownej działalności gospodarczej, a także zużytkowanie swobodnego miejsca w gospodarce.

Kandydujący przedsiębiorcy, jacy czynią użytek z dotacji z urzędu pracy chętniej powołują jednoosobowe przedsiębiorstwa. O powodzeniu takich przedsięwzięć niechaj dowodzą statystyki nowych firm, które powiększają się z każdym rokiem. Jest to uzasadnienie dla urzędów dla szukających pracy, aby tego typu dofinansowań było więcej. Zadziała to pozytywnie na wzmocnienie krajowej gospodarki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *