Ketogenicznie, czyli zdrowo

  • 2 stycznia, 2021
  • 3 min read
Ketogenicznie, czyli zdrowo

Dieta ketogeniczna, czyli niskowęglowodanowa

Diet jest bardzo wiele. Jedną z nich jest dieta ketogeniczna, solidna, stosowana bardzo często i dobra dla każdego. Dzięki niej odzwyczaja się organizm od glukozy i pozwala się o wiele lepiej żyć. Dobra dieta to jest to, czego potrzebuje wiele osób. Nastawiona jest na niską konsumpcję węglowodanów, a wyższą tłuszczów oraz białka. Wystarczy 70 procent tłuszczów i 5 procent węglowodanów, by organizm tylko zyskał. Organizm czerpie energię z glukozy. Jednak dieta ketogeniczna odzwyczaja organizm od glukozy i przyzwyczaja do innego rodzaju odżywiania. Jest to potrzebne do zjawiska ketozy, czyli zwiększenia ciał ketonowy we krwi. Powstaje energia z tłuszczu i człowiek chudnie. Popada w euforyczne stany, jego samopoczucie się poprawia. Jest to jak najbardziej typowe oraz godne uwagi. Coraz więcej osób wybiera dietę ketogeniczną i pragnie dzięki niej poprawić własne samopoczucie.

Dla epileptyków i nie tylko

Dieta jest dobra dla osób cierpiących na epilepsję, dodaje im energii i zmniejsza częstotliwość ataków padaczkowych. Neurony nie są pobudzone, a napady padaczkowe pojawiają się o wiele rzadziej. Dieta keto pomaga także zwalczać nowotwory, pomaga również łagodzić objawy choroby Parkinsona. Pomocna jest w leczeniu Alzheimera – nie leczy, ale doskonale takie leczenie wspomaga.

Jadłospis podczas diety ketogenicznej jest dobry

Smaczne jedzenie jest gwarantowane. Jedz tłuszcz, abyś mógł spalić tłuszcz, co oznacza, że dana osoba je sporo tłuszczu zwierzęcego oraz roślinnego. Do tego orzechy, ryby, owoce morza, olej kokosowy. Można jeść jajka, awokado, kapustę i brukselkę. Owoce leśne też można jeść, ale spożycie innych owoców należy zdecydowanie ograniczyć. Słodycze, alkohol, warzywa strączkowe i skrobiowe należy ograniczyć. Nie należy jeść makaronów, kasz, chleba, bułek, itp. Przyda się na pewno suplementacja sodu, oleju MCT, wapnia, kwasu omega 3 oraz witamin.

 

Dieta nie dla każdego

Dieta ketogeniczna jest nieodpowiednia dla osób cierpiących na schorzenia nerek, wątroby, tarczycy. Dietetyk doradzi czy możemy wspomagać się taką dietą czy też nie. Zaparcia i osłabienie mogą być skutkiem ubocznym takiej diety. Osoby silne i zdrowe spokojnie mogą sięgać po taką dietę i korzystać z niej regularnie, wierząc, że pomoże im ona w różnych sytuacjach życiowych i pozwoli zeszczupleć. Dieta ketogeniczna jest doskonała dla osób, które lubią mięso i tłuszcz. Nie zachwyci fanów owoców oraz wszelkich warzyw. Osoba na takiej diecie czuje się szczupła i młoda, doskonale wspiera się zdrowym jedzeniem i może zmienić swoje życie. Już po tygodniu wszystko jest o wiele lepsze i potrzebne. Oczyszcza, odmładza oraz doskonale pomaga poczuć się dobrze, młodo, zmienić swoje podejście do życia. Niejedna osoba wybiera taką dietę i po miesiącu czuje się lepiej, lżej, młodo. Toksyny są usuwane z organizmu szybko oraz skutecznie. Dieta ketogeniczna to jakość, solidność, doskonałość. Ketogeniczne odchudzanie jest tym, co na pewno ważne oraz potrzebne w życiu.

Źródła:

Dieta Keto – Poradnik dla począktujących

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *