Operacja laserowa oczu

  • 4 sierpnia, 2019
  • 3 min read
Operacja laserowa oczu

Laser frakcyjny najczęściej kojarzy się z zabiegami dermatologicznymi czy kosmetyką estetyczną. Fantastycznie sprawdza się między innymi w spłycaniu zmarszczek, czy wyrównywaniu kolorytu skóry. Ale nie tylko w tych dziedzinach jest wykorzystywany. Od lat bowiem przy jego pomocy wykonywana jest operacja laserowa oczu.

Laser frakcyjne

Jeśli chodzi o laser frakcyjny efekty jego działania są niezwykłe. Frakcyjność, czyli inaczej punktowość, to cecha, która taki właśnie efekty gwarantuje. Laser precyzyjnie uderza w punkt, w którym dzieje się coś niedobrego. Potrafi więc skutecznie pokonać wadę, czy te ją skorygować, jeśli jest naprawdę duża. W przypadku jednak większości pacjentów dochodzi do całkowitej remisji wady. Dotyczy to zarówno osób krótkowzrocznych, dalekowidzów, jak i osób, które zmagają się z astygmatyzmem.

A jakie są efekty bezpośrednie? Chociaż sama operacja trwa zaledwie kilkanaście minut, efekty są o wiele dłuższe. Już w pierwszej chwili widzenie nieco się poprawia. Ale to w trzeciej dobie następuje całkowita remisja objawów. W tym czasie oko też może odczuwać pewien dyskomfort. Przede wszystkim jest bardzo wrażliwe na światło. Może też odczuwać jakby coś w środku na nim siedziało. Do tego czasami dochodzi też uczucie swędzenia czy łzawienia. A w niektórych przypadkach niewielki ból głowy.

Operacja laserowa oczu

Operacja laserowa oczuWiele osób pyta, czy taki zabieg jak laserowa korekcja wzroku nfz refunduje. Odpowiedź jest konkretna – nie, fundusz nie ma tego zabiegu na licie refundacji. Pacjent musi go opłacić na własny koszt. Problemem jednak jest czas oczekiwania. Bardzo wiele osób zgłasza się z różnymi problemami. Nie tylko osoby dalekowzroczne, czy krótkowzroczne w ten sposób chcą poprawić komfort widzenia. Również ci,którzy na przykład mają jaskrę, leczą ją laserowo. I właśnie dlatego kolejki często sięgają trzech lat oczekiwania.

Mówiąc o tej operacji, należ powiedzieć również, jak po niej się zachowywać. Przede wszystkim oko trzeba szczególnie chronić. Silne okulary przeciwsłoneczne i codzienne nawilżanie oka to podstawa. Do tego dochodzi jeszcze wypoczynek, czyli brak kontaktu z telefonem, komputerem, czy telewizorem. No i ważne jest też, aby nie mieć kontaktu z osobami chorymi. nawet drobna infekcja może tutaj doprowadzić do pojawienia się niepotrzebnych komplikacji. Należy więc pozostawać w domu, wstrzymać się od spotkań towarzyskich i odpoczywać.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.fox360.net/pl/

Tworzenie stron www
poprzedni artykuł

następny artykuł

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *