Torba ze skóry naturalnej czy syntetycznej? Na co postawić?

  • 26 marca, 2020
  • 3 min read
Torba ze skóry naturalnej czy syntetycznej? Na co postawić?

Torby męskie oferowane są dziś w tak dużych ilościach, że aż trudno zdecydować się na konkretny wzór. Na rynku znaleźć można między innymi męskie torebki na ramię, torby w stylu vintage czy torby na laptopa. Wybór nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do danego modelu. Zainteresowany zakupem mężczyzna musi zdecydować też czy bardziej interesują go wyroby z naturalnej, czy syntetycznej skóry.

Przeciwnicy skórzanych toreb męskich podkreślają, że aby takowe mogły powstać konieczne jest wybijanie zwierząt. Niewiele z tych osób wie jednak, że skóry stanowią wyłącznie element uboczny innych procesów. W nich wszystkich chodzi przecież głównie o mięso. Poza tym nadal wiele osób zaskakuje fakt, że to skóra naturalna jest bardziej eko, niż syntetyczne jej odpowiedniki. A jak wiadomo dziś ekologia stawiania jest na pierwszym miejscu. Otóż skóra tego rodzaju jest całkowicie biodegradowalna. Co więcej, jest również przyjazna alergikom. Naturalne surowce są też trwalsze i bardziej wytrzymałe.

Jakie są największe zalety skórzanej torby męskiej? W jakich kwestiach ma ona przewagę nad syntetykiem?

Mówiąc o zaletach toreb męskich ze skóry naturalnej, nie sposób nie przytoczyć od razu – wad toreb wykonanych ze sztucznych materiałów. Niektóre korzyści płynące z zakupu modelu wykonanego ze skóry mają bowiem bezpośredni związek z fatalną decyzją odnośnie postawienia na syntetyczny produkt.

Torba ze skóry naturalnej czy syntetycznej? Na co postawić?Przede wszystkim wyroby z naturalnej skóry pozostają w takiej samej formie przez wiele lat. Syntetyki z kolei nieestetycznie się rozchodzą, tracą pierwotny kształt i bardzo szybko się niszczą. Jednak te drugie są bardzo przystępne cenowo. W tym przypadku w ślad za atrakcyjną ceną idzie też niestety kiepska jakość. Jeśli mężczyzna zdecyduje się na torbę do pracy wykonaną z naturalnej skóry może mieć pewność, że jej użyteczność określana jest na co najmniej kilka lat. Produkty tego typu są też niezwykle odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Nie pękają pod wpływem słońca czy deszczu, nie przemakają, no i oczywiście nie przecierają się.

Galanteria dla mężczyzn – czy torby, to jedyne co ma do zaoferowania?

Oczywiście skórzane produkty, to nie tylko modne torby na ramię czy męskie torby do pracy. To również buty, skórzane portfele, plecaki, saszetki na ramię i na pas, a także paski. Najważniejsze jest jednak to, że stawiając na naturalne skóry właściciel modnego dodatku ma pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Z pewnością istotne jest również to, że skóra praktycznie nie wychodzi z mody – zawsze jest na topie. Poza tym, nawet przy intensywnym użytkowaniu jej produkty pozostają nie tracą na uroku. Ciągle są tak samo piękne i solidne.

Jeśli ktokolwiek zainteresowany jest więc kwestiami ekologicznymi i stawia na stuprocentową jakość produktu – tak naprawdę nie ma dla niego lepszego rozwiązania, niż wyroby tego rodzaju. Zadając więc jeszcze raz pytanie: torba ze skóry naturalnej czy syntetycznej, odpowiedź zdaje się już oczywista.

1 Comment

  • Uważam, że skórzana torba to must have każdego mężczyzny. Sam chodzę tylko z taką do pracy – od kilku lat jest nie do zdarcia, wystarczy tylko odpowiednia pielęgnacja.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *