jakie buty do bordowej sukienki
Kategorie:

Jakie buty do bordowej sukienki

Kolor bordowy i burgundowy szaleją na pokazach mody. Są też nieodłącznym kolorem każdej kobiety już od kilku sezonów. Kolor ten zrobił się modny w okolicach 2012 roku, kiedy niemal wszystkie kobiety chciały mieć jesienią bordowe sweterki i bordowe wysokie kozaki za kolano. Z czym nosić bordowy kolor i przede wszystkim: jakie buty do bordowej sukienki będą najlepsze? Sprawdzamy poniżej!

Jakie buty do bordowej sukienki?

jakie buty do bordowej sukienkiBordowe sukienki najczęściej przełamywane są czernią. Jednak to nie jedyna barwa, z którym bordowy będzie wyglądał dobrze. Warto dodać do bordowej sukienki szare buty: w odcieniu jasnym. Wówczas stylizacja nabierze koloru.
W wersji wieczorowej natomiast świetnie sprawdzą się wszelkie odcienie złota. Złote buty pasują do sukienek w kolorze bordo tylko wówczas, gdy materiał, z którego zrobiona jest sukienka, jest delikatny i zwiewny. Raczej nie należy zestawiać sukienek z grubej tkaniny z butami w kolorze złotym. Złote buty powinny być delikatne. Jeśli są to szpilki, powinny być na cienkiej szpilce. Jeśli natomiast nie chcemy mieć złotych butów, warto postawić na złoto połączone z burgundem lub z bordo zakładając złotą torebkę.

Buty boho i bordowa sukienka

W zestawieniu z bordowymi sukienkami doskonale sprawdzą się także buty w stylu boho lub hippie. Buty bogato zrobione w różne kolory wyglądają jeszcze lepiej właśnie wtedy, gdy mamy na sobie dobre dla nich tło. Niewątpliwie dobrym tłem dlatego typu butów są oczywiście bordowe i czarne sukienki.

Czy do sukienki bordo pasują buty sportowe?

Jak najbardziej bordowe sukienki mogą być łączone z obuwiem sportowym, o ile same w sobie nie mają wieczorowego charakteru. Trzeba być tutaj jednak ostrożnym. Bordowy to kolor bardzo elegancki i dodający nam raczej dyskretnego wieczorowego stylu. Na co dzień może być zbyt ciężki, stąd trudność w doborze butów sportowych do stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *