Czym jest nieśmiertelnik?
Kategorie:

Czym jest nieśmiertelnik?

Większości osób nazwa ta kojarzy się przede wszystkim z militariami i z wojskiem. Faktycznie, jest to odpowiednie skojarzenie, ponieważ nieśmiertelniki powstały z myślą o możliwości identyfikowania żołnierzy podczas działań wojennych. Bardzo często była to jedyna możliwość stwierdzenia, że ktoś zginął w trakcie wojennych działań. Ten system identyfikacyjny wykorzystywany jest w wojskach po dzień dzisiejszy. Obecnie nieśmiertelniki są jednak dostępne dla wszystkich i oferują je firmy takie, jak Engrave.pl. Jak można je wykorzystać?

Jak powstają nieśmiertelniki?

Jak powstają nieśmiertelniki?Nieśmiertelniki w dzisiejszych czasach można wykorzystać na wiele sposobów, na przykład:

  • jako ozdobę i biżuterię,
  • jako nośnik najważniejszych danych osobowych w sytuacji wypadku lub utraty przytomności,
  • jako unikalny prezent dla bliskiej osoby,
  • jako identyfikator dla psa lub kota.

Nieśmiertelniki wybijane są w firmach takich, jak Engrave.pl na oryginalnych maszynach wojskowych. Obecnie istnieje nawet możliwość wybicia polskich znaków na metalu, dzięki czemu można decydować się na różne treści.

Jakie dane można umieścić na nieśmiertelniku?

Zamawiający sam decyduje o tym, co znajdzie się na jego produkcie. Najczęściej są to dane osobowe i teleadresowe oraz kontakt do rodziny. Wiele osób wybiera jednak nieśmiertelniki na prezent dla swoich bliskich i umieszczają na nich ważne cytaty, czy motta.

Nieśmiertelnik dla psa

Popularną praktyką jest również zamawianie nieśmiertelników jako identyfikatorów dla psów. Taki identyfikator jest znacznie trwalszy od tradycyjnego, grawerowania. Wybite znaki powinny być widoczne nawet przy dużej eksploatacji. Nie ma więc problemu, że pies pływa w obroży, czy też wykonuje inne czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *