Obuwie domowe – dlaczego nie warto z nich rezygnować?

  • 14 kwietnia, 2021
  • 3 min read
Obuwie domowe – dlaczego nie warto z nich rezygnować?

Obecnie panuje moda na chodzenie po domu w skarpetkach, rezygnując tym samym z obuwia domowego. Tymczasem jest ono bardzo ważne nie tylko dla dzieci (którym zwykle wybieramy cieplutkie i wygodne papcie oraz skrupulatnie pilnujemy, aby były one zawsze na stopach), ale również dla dorosłych. Dlaczego nie warto rezygnować z obuwia domowego i na jaki model powinniśmy postawić?

Ciepło i wygodnie

Moda na ogrzewanie podłogowe sprawiła, że ciepło po domu rozchodzi się od naszych stóp. Przez to wydaje nam się, że obuwie domowe nie jest nam potrzebne. Tymczasem nie każdy z nas posiada w domu ogrzewanie podłogowe, a co więcej nie działa ono przez cały rok. Panele, kafelki czy parkiet położone na podłodze sprawiają zaś, że naszym stopom jest po prostu chłodno. Często nawet tego nie czujemy, szczególnie jeśli cały dzień pozostajemy w ruchu. Niemniej jednak obuwie domowe może uchronić nas przed przykrymi schorzeniami, które wynikają z ich nienoszenia. Możemy doświadczać zwykłego kataru czy lekkiego przeziębienia w porze zimowej, natomiast przez cały rok możemy odczuwać bóle w stawach. Wynikają one właśnie z nieużytkowania obuwia domowego, które stanowi doskonałą warstwę ochronną przed chłodem podłogi. Obuwie domowe powinniśmy nosić przez cały rok i to bez względu na to, ile mamy lat. 

Jakie obuwie wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju modeli obuwia domowego. Najpopularniejsze z nich to tradycyjne kapcie, czyli obuwie z zakrytymi palcami oraz odkrytą piętą. Tymczasem zimą warto postawić na nieco cieplejsze obuwie w postaci bamboszy. Nie tylko doskonale wyglądają – możemy bowiem zakupić różnorodne modele w Mikołaje czy śnieżynki, ale również świetnie ogrzeją nam zmarznięte na dworze stopy. Latem zaś możemy postawić na nieco lżejsze obuwie po domu. Ostatecznie wtedy nie potrzebujemy już warstwy ogrzewającej, a jedynie izolującej przed zimnem podłogi. Tutaj świetnie sprawdzą się chociażby klapki czy japonki. Osoby ze schorzeniami kręgosłupa powinny wybierać obuwie domowe na lekkim podwyższeniu, dzięki czemu mogą odczuwać mniejsze bóle w ciągu dnia. Dzieciom możemy zaproponować kolorowe, niebanalne obuwie domowe, dzięki czemu będą je chciały nosić przez cały dzień. Maluchy z reguły nie lubią ani kapci ani skarpetek, dlatego doskonałym wyborem będą butki z pięknym, bajkowym wzorem. Muszą być przede wszystkim wygodne – w innym przypadku w krótkim czasie zostaną zdjęte ze stóp maluszka. Pamiętajmy, że wygodne obuwie domowe zapewniają nam komfort i pozwalają wygodnie odpocząć.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *