Proteza elastyczna - wady i zalety?
Kategorie:

Proteza elastyczna – wady i zalety?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Stosowanie protez zębowych jest konieczne w przypadku masowych ubytków zębowych. Jeszcze do niedawna najczęściej stosowana był proteza akrylowa. Jednak zdecydowanie nie jest to rozwiązanie idealne. Ostatnimi czasy co raz bardzie popularna staje się proteza elastyczna. Daje ona spory komfort użytkowania, jest estetyczna i trwała. Warto więc zdecydowanie bliżej przyjrzeć się temu właśnie rozwiązaniu.

Czym charakteryzuje się proteza elastyczna?

Proteza elastyczna - wady i zalety?Jakie właściwości ma proteza elastyczna? Przede wszystkim warto podkreślić, że wykonana jest z surowców termoplastycznych. Mocowana jest za pomocą specjalnych klamer, które mogą być przytwierdzone bezpośrednio do dziąseł lub do zdrowych zębów. Klamry te dobrane są kolorystycznie pod barwę zęba lub dziąsła, dlatego zachowana jest tutaj pełna estetyka. Wyróżniamy kilka rodzajów protez elastycznych:

 

  • nylonowe
  • acetylowe
  • polyamidowe

Która z tych protez będzie najwłaściwszym wyborem? Wszystko zależy od oceny specjalisty i stanu twojego uzębienia. Warto podkreślić, że protezy acetylowe są bardziej elastyczne od nylonowych, natomiast polyamidowe zawierają w sobie domieszkę metalu. Zabieg założenia protezy można przeprowadzić choćby w Radomiu, w jednym z renomowanych gabinetów stomatologicznych. Proteza elastyczna Radom, to trwałe i estetyczne rozwiązanie dla osób z licznymi ubytkami w uzębieniu.

Proteza elastyczna – wady i zalety?

Jakie są zalety protezy elastycznej? Przede wszystkim są lekkie, co znacznie poprawia komfort ich użytkowania. Z racji zastosowania odpowiednich materiałów są również wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a co za tym idzie nie ulegają odkształceniu. Po za tym nie wydzielają żadnych zapachów i nie zaburzają poczucia smaku. Nie są również podatne na odbarwienia. A jakie są wady tego rozwiązania? W zasadzie jest tylko jedna wada – cena. Takie protezy kosztuje znacznie więcej niż choćby protezy akrylowe. Co więcej protezy takiej nie refunduje również NFZ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *