Pomoc w zakupie protezy
Kategorie:

Pomoc w zakupie protezy

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o zbiórce pieniędzy na protezę dla niepełnosprawnej osoby. Czasem jest to dziecko, czasem osoba dorosła, zawsze jednak niepełnosprawny stracił kończynę w dramatycznych okolicznościach, w przebiegu choroby bądź w tragicznym wypadku.

Rola psychiki w powrocie do zdrowia

Obecnie medycyna oferuje wiele możliwości dla osób pozbawionych kończyn. Proteza nogi pozwala żyć prawie normalnie – chory samodzielnie wychodzi z domu na zakupy, jest w stanie nawet prowadzić samochód, nie mówiąc już o zwyczajnym wstawaniu z łóżka i siadaniu na kanapę. Nauka życia z protezą bywa długa i bolesna, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Dobrze, gdy pacjent ma silną motywację. Na przykład młode osoby pragną zatańczyć na swojej studniówce, a starsi ludzie samodzielnie wybrać się do kościoła czy na spacer. Udowodniono, że psychika ma olbrzymie znaczenie w procesie powrotu do zdrowia. Pacjent musi być silny, by przejść przez rehabilitację i nauczyć się życia na nowo. Często trzeba ćwiczyć codziennie przez kilka godzin, jednak efekty są tego warte. W rehabilitacji i fizjoterapii ciągle pojawiają się nowe terapie, które pomagają niepełnosprawnym, a fizjoterapeuci oddają całe swoje serce, by pomóc chorym.

Pomoc drugiemu człowiekowi

Protezy kończyn nie są tanie, a przepisy dotyczące refundacji często bywają skomplikowane. Dlatego wielu chorych na własną rękę szuka rozwiązań. Na pewno jednym z takich rozwiązań jest poproszenie o pomoc w specjalistycznej fundacji, która jest w stanie znaleźć środki na zakup protezy. W pewnych okolicznościach protezy można też wypożyczyć. Proteza ramienia albo proteza nogi bywa potrzebna bardzo szybko, by pacjent mógł szybko zacząć uczyć się życia na nowo. Dlatego potrzebne są na to dużo środki, a fundacja ma swoje kontakty i możliwości, by taką pomoc zapewnić. Ludzie dobrej woli, widząc nieszczęście innych, często chętnie dokładają swoje cegiełki, swoje pieniądze, aby w ludzkim odruchu, po prostu pomóc. Taka pomoc międzyludzka jest niezwykle cenna i ważna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *