Jak prać buty w pralce

  • 28 grudnia, 2018
  • 3 min read
Jak prać buty w pralce

Buty to podstawa dobrego wizerunku. Czyszczenie naszych butów powinno być elementem codziennego dbania o siebie. Czasami jednak zapominamy o tym i cierpi na tym cały nasz wizerunek. Niektóre buty możemy prać w pralce, inne absolutnie nie. Jak prać buty w pralce?

Jak prać buty w pralce?

jak prać buty w pralceZazwyczaj możemy prać w pralce buty sportowe, takie z siateczką, przeznaczone do biegania. Jednak nie każdy producent zgadza się na takie czyszczenie butów. Dlatego zanim zaczniemy cokolwiek robić, lepiej przeczytajmy materiały dołączone do naszych butów w chwili ich zakupu. Warto jednak wiedzieć, że buty raczej nie powinny być same w pralce. Jeśli tak będzie,  to mogą z impetem uderzać o bęben pralki. To może się dla niej źle skończyć. Warto też przed wrzuceniem butów do pralki wstępnie je oczyścić z błota i innych większych zabrudzeń.

Jakie buty wybrać?

Zakup obuwia przysparza nam czasami spore problemy. Nie chodzi tylko i wyłącznie o to, że czasami zupełnie nie wiemy jaki rodzaj butów kupić. Czasami wahamy się jakie buty będą odpowiednie do wybranej przez nas kreacji. Czasami jednak mamy poważniejszy problem, ponieważ w sklepach nie ma odpowiedniego dla nas rozmiaru i kroju. Wiele osób ma inny rozmiar i inną budowę stopy niż powszechnie dostępne buty. Wtedy naprawdę mamy problem i musimy szukać pomocy na przykład w internecie. Wiele sklepów internetowych oferuje szeroki wybór obuwia, które możemy zamówić. Jednak takie zakupy wcale nie są proste, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem mogą zakończyć się odesłaniem butów do producenta. Wcale nie jest łatwo wybrać odpowiedni model i rozmiar przez internet. To jednak nie powinno nas powstrzymywać przed zakupami. Wiele osób nie potrafi nawet dobrać sobie odpowiedniego rozmiaru chodząc po sklepie stacjonarnym i w takim właśnie sklepie dokonując zakupów obuwia. Wielu właścicieli sklepów idzie klientom na rękę i pozwala wymienić obuwie albo nawet je zwrócić.

Czyszczenie butów

Warto rozważnie podchodzić do kwestii czyszczenia obuwia. Niektórym butom nawet woda nie służy. Lepiej nie wspominać nawet bardziej inwazyjnych środkach. Są też takie buty, które wytrzymają naprawdę wszystko, nawet pranie w pralce. Lepiej jednak zacząć od delikatniejszych metod, stopniowo przechodząc do tych bardziej inwazyjnych. Dzięki temu nie zniszczymy naszego pięknego obuwia, którym zapewne chcemy długo się cieszyć.

Ferie z Bestwestern.pl
następny artykuł

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *