Medycyna estetyczna

 • 6 sierpnia, 2021
 • 4 min read
Medycyna estetyczna

Medycyna urodowa stała się ostatnio bardzo modnym nurtem. Coraz większe grono osób decyduje się na zlecenie danych zabiegów udoskonalających ich ogólnie pojętą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie doprowadziło, że tworzonych jest więcej gabinetów medycyny estetycznej, w następstwie czego ceny stają się zauważalnie bardziej niskie. Dzięki temu procesowi teraz nie tylko modelki i ludzie show biznesu mogą sobie sprezentować estetyczne ulepszenia. Rozmaitość takich zabiegów również jest wielka. Wyróżniają się spośród nich te, które bezkonkurencyjnie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To jeden z najmniej niebezpiecznych zabiegów. Polega na wstrzyknięciu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych prosto w obręb skóry. W rezultacie mezoterapii do wszystkich z błon skóry mogą wniknąć środki aktywne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

 • mezoterapia bezigłowa -działa dzięki wprowadzaniu w głąb skory substancji aktywnych z wykorzystaniem fal radiowych; przeprowadza się także mezoterapię bezigłową gdzie aktywatorem (zwykle witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
 • mezoterapia igłowa -proces inwazyjny, wykonywany przy użyciu igły; opiera się na wstrzykiwaniu substancji2 czynnych za pomocą igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Popularnie zwana także mikro peelingiem. To proces automatycznego ścierania naskórka przy pomocy skrupulatnie prowadzonego wiązki mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który złuszcza, wzbogaca w tlen i wspiera skórę, a dodatkowo ożywia produkcję kolagenu. Przez co pozwala na wyzbycie się niedoskonałości takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Zabieg ten dzielimy w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

 • mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób posiadających skórę cienką i wrażliwą, a poza tym dla alergików (w trakcie trwania zabiegu nie gromadzi się się pył)
 • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; doradzana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
 • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna technologia; tlen ponadto obkurcza naczynia krwionośne, umniejsza opuchliznę i zatrzymuje wzrost bakterii; stąd też metodę tę można wybierać przy czynnym trądziku, jak również w skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Proces bazuje na zwiększaniu i kształtowaniu czerwieni wargowej pod wpływem iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wymarzonego wyniku. Jest to łatwy zabieg, zajmujący zazwyczaj dodając wywiad wstępny z pacjentem od 45 minut do 60 minut. Następstwa występują przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to określenie handlowe toksyny botulinowej. Wyniki reakcji botoksu zauważyły wpierw neurologia i okulistyka. Jak zachowuje się botoks? Zmarszczki rodzą się z z dużej działalności mięśni dookoła twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy dostanie właściwy sygnał z włókna nerwowego. W następstwie gdy wstrzyknięty zostanie botoks, nerw zaniecha wysyłania impulsów, a co za tym idzie nie pojawiają się zmarszczki. Rezultat jest zauważalny przez ok. 6 miesięcy.

W rezultacie użycia botoksu można usunąć:

 • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
 • kurze łapki
 • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
 • zmarszczki wokół ust, można także podnieść kąciki
 • zmarszczki znajdujące się na szyi

Przy użyciu botoksu jest możliwość zregenerować włosy.

Liposukcja

To zabieg odsysania zbytecznego tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z wielu części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją aby zmniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Aczkolwiek nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej otyłości niezastąpiona okazuje się również lipektomia (wycięcie przerostu rozciągniętej skóry).

Sprawdź ofertę Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

Tapety do wymagających wnętrz
poprzedni artykuł

Idealne stroje na halloween
następny artykuł

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *