Obstawianie zdarzeń długoterminowych

  • 18 września, 2021
  • 3 min read
Obstawianie zdarzeń długoterminowych

26 maja 2004 r. doszło do najmniej oczywistego finału w historii Champions League. Naprzeciwko siebie stanęły jedenastki FC Porto z AS Monaco, by rozegrać mecz o najbardziej prestiżowy puchar w europejskiej piłce klubowej. Mecz wygrała drużyna Dragões prowadzona przez wyśmienitego stratega Jose Mourinho, który rok wcześniej sięgnął po puchar UEFA. Obecnie też możemy obstawiać skład finałowy Champions League oraz to, która z drużyn sięgnie po ostateczny triumf.

Obstawianie zdarzeń długoterminowych

W pojedynczym meczu wszystko może się zdarzyć, zawodnik może otrzymać czerwoną kartkę, bramkarz może się niefortunnie minąć z piłką, napastnik może przestrzelić w dogodnej sytuacji. Nasz pewniak, na którego stawialiśmy, nie zawsze ma swój dzień i czasami po prostu nie dopisze tych trzech oczek. Każdy, kto choć raz bawił się w obstawianie meczy online, wie, że takie sytuacje, które psują kupon, się zdarzają. W perspektywie długoterminowej zwykle element łutu szczęścia schodzi na drugi plan, po triumf sięga ten, kto rzeczywiście zasłużył swoją postawą. Użytkownik, który jest na bieżąco z polityką transferową, wie co dzieje się w danym klubie piłkarskim, będzie w stanie przewidzieć, który zespół ma szanse osiągnąć ostateczny triumf, kto ma je jakby mniejsze. W pojedynczym spotkaniu jak to miało miejsce przed rokiem, Szachtar jest w stanie ograć Real Madryt, jednak to królewscy w ostatecznym rozrachunku doszli dalej.

Do kogo skierowana jest oferta obstawiania wydarzeń długoterminowych?

Typer, który chce obstawiać wydarzenia długoterminowe, powinien cechować się cierpliwością. Użytkownicy, którzy obstawiają mecze online, początkowo zwykle sięgają po ofertę dot. zdarzeń krótkoterminowych, konkretnych spotkań rozgrywanych na bieżąco, dodatkowo z czasem typują również te długoterminowe. Dobrze jest sobie podzielić, ile chcemy przeznaczyć na typowanie meczów na bieżąco, a ile chcemy zamrozić, by wytypować zdarzenia, których wynik poznamy w dłuższej perspektywie czasowej.

Piłka nożna to nie matematyka, gdzie zawsze dwa plus dwa wyniesie cztery. Przykłady Euro 1992, gdzie po ostateczny sukces sięgnęli Duńczycy, Euro 2004, które wygrali Grecy, czy finał Champions League, gdzie starły się FC Porto z AS Monaco, pokazują, że warto sięgać po zdarzenia z oferty długoterminowej. Wielu fanów typuje ponadto, która z dwóch ekip, fazy pucharowej europejskich pucharów, przejdzie do dalszej rundy. W przypadku europejskich pucharów wynik poznamy w perspektywie dwóch tygodni, gdyż formuła zawiera mecz i rewanż.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *