Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jakie są najczęstsze obawy przed wykonaniem zabiegu?

  • 23 kwietnia, 2022
  • 4 min read
Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jakie są najczęstsze obawy przed wykonaniem zabiegu?

Mimo że powiększanie, modelowanie i nawilżanie ust kwasem hialuronowym jest niezwykle często wykonywanym zabiegiem zarówno w naszym kraju, jak i na świecie, to jednak nadal wielu z nas bardzo boi się negatywnych konsekwencji wykonania tej procedury. Takich konsekwencji, które będą narażały nas na konieczność pożegnania się z dotychczasowym wyglądem na zawsze. Czy faktycznie jest się czego bać? Poniżej przedstawiamy kilka największych obaw, które towarzyszą nam zanim zdecydujemy się na powiększanie ust kwasem hialuronowym. Na szczęście, natychmiast po zabiegu sami zastanawiamy się, po co zmarnowaliśmy tyle czasu i energii na niepotrzebne zamartwianie się! Ale…po kolei, posłuchajcie!

Czy powiększanie ust kwasem trzeba powtarzać?

Jednym z absolutnie kluczowych pytań, jakie zadają sobie osoby rozważające zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest to, czy wstrzykiwanie kwasu w usta trzeba powtarzać? Czy jednorazowe powiększenie ust, choćby delikatne, oznacza, że w przyszłości czeka na nas swoisty wyrok, czyli konieczność dożywotniego podtrzymywania efektu? Czy w przeciwnym razie nasze usta będą wyglądały na „spompowane” i nigdy już nie odzyskamy dawnej urody? Otóż nie! Wszelkie historie o tym, jak jednorazowe ostrzykiwanie ust w celu ich powiększenia spowodowało konieczność ciągłego korzystania z tego typu zabiegów należą do przeszłości i nawet jeśli się zdarzały, to dotyczyły starszych technologii, a także botoksu, a nie kwasu hialuronowego. Nowoczesne preparaty używane do powiększania i modelowania ust są przyjazne dla naszego organizmu, biozgodne, wchłaniające się. Jeśli w dodatku wykonamy zabieg w klinice medycyny estetycznej, a nie w typowym salonie kosmetycznym, w którym często pracują osoby bez wykształcenia medycznego (niemogące podać leku w razie wystąpienia powikłań oraz niemające szerokiego spectrum wiedzy na temat anatomii i procesów biochemicznych zachodzących w ludzkim organizmie), wówczas możemy być absolutnie spokojni o bezpieczeństwo zabiegu.

Wykonując zabieg powiększania i modelowania ust z ingerencją w tkanki skórne poprzez ostrzyknięcia, powinniśmy pozostawać w rękach lekarza medycyny, a nie „osoby po kursie” również dlatego, że gdy przydarzy nam się reakcja alergiczna na jakiś składnik wstrzykiwanego z kwasem preparatu, lekarz będzie potrafił usunąć główny czynnik alergizujący.

Czy kwas hialuronowy po upływie jego działania trzeba usunąć?

Efekt podania kwasu hialuronowego utrzymuje się przez około pół roku (w niektórych przypadkach nawet do 9 miesięcy, ale zależy to od fachowości podania oraz od zabezpieczenia samych ust i okolic ust po zabiegu). Po tym czasie kwas hialuronowy zostaje wchłonięty, a usta wracają do swojego dawnego kształtu. Gdy efekt estetyczny zostaje zniesiony, nie trzeba kwasu usuwać, nie przesuwa się on pod skórą ani absolutnie nas nie zatruwa. Większość osób oczywiście decyduje się na kontynuowanie przyjmowania kwasu hialuronowego, bo usta po nim wygląda lepiej. Nie tylko uzyskują pożądany kształt, ale też mają bardziej wyrównany koloryt, zyskują na stopniu nawilżenia, podkreślony zostaje łuk Kupidyna, a delikatne zmarszczki wokół ust zostają spłycone.

Co wstrzykuje się w usta podczas modelowania?

Przy tym wszystkim należy wiedzieć, że nie istnieje jeden uniwersalny preparat, który wykorzystuje się do hialuronowego powiększania lub modelowania ust. Poszczególne substancje mogą różnić się od siebie stopniem plastyczności, gęstości, a także stopniem usieciowania. Dlatego tak ważne jest, aby powiększanie ust kwasem hialuronowym Siedlce wykonywał lekarz medycyny estetycznej. Tylko specjalista jest w stanie prawidłowo ocenić naszą anatomię i adekwatnie do niej dobrać odpowiednią substancję.

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym boli?

Inne pytanie dotyczy bólu przy zabiegu. W większości przypadków jest on jak najbardziej akceptowalny. Igła, którą dokonuje się iniekcji jest bardzo cienka. Mimo to, wiele pacjentek może odczuwać dyskomfort na tyle silny, że konieczne jest podanie miejscowego znieczulenia w postaci maści znoszącej przykre odczucia. Ból po zabiegu nie powinien utrzymywać się dłużej niż przez jedną dobę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *