Samochody na akumulator dla dziecka – jakie wybrać?

  • 18 marca, 2020
  • 3 min read
Samochody na akumulator dla dziecka – jakie wybrać?

Marzeniem każdego małego miłośnika motoryzacji jest posiadanie własnego samochodu na akumulator. Pojazd tego rodzaju to zupełnie inne doświadczenie niż klasyczna zabawka. Samochody dla dzieci na akumulator pozwalają na bezpośrednie zaangażowanie się w zabawę. Będą mogli mieć taki sam pojazd, jakim codziennie porusza się mama i tata, a więc w nieskrępowany sposób beztrosko przemierzać alejki w parku czy chodniki. Dlatego właśnie popularność zabawek tego rodzaju na rynku jest coraz większa. Podpowiadamy, jak wybrać pojazd tego typu, aby był bezpieczny dla dziecka i jednocześnie spełniał jego wymagania.

Jak wybrać samochód na akumulator dla dziecka?

Wybierając pojazd elektryczny dla dziecka, warto brać pod uwagę trzy kluczowe parametry, takie jak wzrost, wiek i wagę malucha. Pozwoli to na dobranie bezpiecznej zabawki tego rodzaju, dzięki której zabawa będzie nie tylko największą frajdą, ale również bezpieczną przestrzenią i możliwością na modyfikację. Poza tym – im lepiej dobierzemy model samochodu, tym dłużej dziecko będzie mogło się nim cieszyć. Najsłabsze pod względem wydajności i jednocześnie najwolniejsze samochody na akumulator dla dziecka przeznaczone są dla trzylatków. Jednak pod czujnym okiem rodzica z powodzeniem mogą korzystać z nich również młodsze dzieci. Maksymalny wiek kierowcy auta na akumulator to 10 lat.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze odpowiedniego samochodu na akumulator dla dziecka warto wziąć pod uwagę kilka parametrów, które pozwolą na doskonałe dopasowanie zabawki do wymagań i oczekiwań dziecka, jak również zapewnią mu maksymalne bezpieczeństwo. Kluczowym elementem jest przede wszystkim wielkość i waga pojazdu, co oznacza, że im starsze dziecko, tym jego potrzeba na większe i cięższe auto staje się coraz większa. Warto również wziąć pod uwagę maksymalne obciążenie, czyli to, jak długo pojazd będzie służył naszemu maluchowi. Kolejna kwestia to prędkość, która bardzo często stanowi dla rodziców źródło obaw w związku z zakupem samochodu na akumulator dla dzieci. Dla starszego i bardziej rozwiniętego dziecka możemy wybrać model osiągający większe prędkości, zaś dla malucha niezbędny będzie pojazd wolniejszy. Niezwykle ważnym elementem są również odpowiednie certyfikaty, które powinna posiadać taka zabawka, takie jak atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Nowoczesne posiadają funkcję wolnego startu, która powoduje płynne rozpędzanie pojazdu podczas ruszania. Niweluje to efekt szarpnięcia, który mógłby wystraszyć dziecko lub spowodować jego zachwianie równowagi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *