Tapety do wymagających wnętrz

  • 9 maja, 2021
  • 3 min read
Tapety do wymagających wnętrz

Nie każdy zdaje sobie sprawę, iż dobra tapeta może całkowicie odmienić wnętrze i to nie tylko pod względem wizualnym. Producenci tego asortymentu stworzyli bowiem szereg tapet o rozmaitych właściwościach, które przyczyniają się do tego, że mieszkańcom takich przestrzeni żyje się znacznie lepiej. Co więc warto o nich wiedzieć i gdzie najlepiej ich szukać? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Tapety optycznie powiększające pomieszczenie

Właściciele kawalerek oraz niewielkich metrażowo mieszkań często decydują się na jasne tapety, które mają za zadanie optycznie powiększyć wnętrze. By tak się stało, należy wybrać lekkie, delikatne tapety w ciepłych odcieniach, które nie posiadają krzykliwego wzoru. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku tapety ścienne z lekkim połyskiem przedstawiające wzory kwiatowe, różnego rodzaju ornamenty oraz wszelkie paski, kropki, gwiazdki itp. Takimi tapetami można ozdobić całe ściany lub tylko jedną z nich. Takie designerskie i funkcjonalne tapety zdecydowanie są obecnie na topie.

Tapety zmywalne

Sporo osób interesuje się także tapetami zmywalnymi. Asortyment ten świetnie się sprawdza w kuchniach, w jadalniach oraz w łazienkach, gdyż te pomieszczenia charakteryzują się dość specyficznymi warunkami. Wybierając tapety zmywalne (odporne na wodę), można być pewnym, że posłużą one klientom przez wiele lat w niezmienionym stanie.

Tapety o mocnej fakturze

Te tapety z sezonu na sezon cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Dzięki nim można gustownie i elegancko ozdobić nawet najbardziej proste i minimalistyczne pomieszczenia.
Tapety na ściany z fakturą w roli głównej zdecydowanie przykuwają wzrok, dlatego też dobrze je umieścić w takich miejscach, które chce się podkreślić. Sporo klientów decyduje się więc na nie w swoich stylowych salonach (np.: za telewizorem lub za sofą), w klimatycznych sypialniach (np. za łóżkiem) oraz w pięknych jadalniach. Tapety z regularnymi wzorami, wgłębieniami lub z tłoczeniami najlepiej prezentują się w dużych powierzchniowo przestrzeniach.

Fototapety imitujące inne materiały

Jeżeli klienci marzą o cegle na ścianach, o betonie, drewnie lub eleganckich płytkach, a nie mogą idealnego materiału znaleźć w sklepie, to może warto postawić na fototapetę, która taki materiał imituje? Wbrew pozorom takie rozwiązanie prezentuje się naprawdę dobrze i sporo osób wybiera je do swoich wnętrz. Fototapety te są tak efektowne, że osoby, które widzą je pierwszy raz koniecznie muszą je dotknąć, by przekonać się, jaki to materiał. Warto eksperymentować z takimi wzorami, choć trzeba być ostrożnym, by nie przesadzić i nie przytłoczyć pomieszczenia. Najlepiej wybrać jedną ścianę w domu i to właśnie ją udekorować w ten nowoczesny sposób.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *