Adopcja kota – o czym warto wiedzieć?

  • 8 lutego, 2021
  • 3 min read
Adopcja kota – o czym warto wiedzieć?

Posiadanie zwierzęcia jest w dzisiejszych czasach dość powszechne. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu do zwierząt domowym można było zaliczyć głownie psa i kota. Rzadziej zdarzali się sympatycy rybek czy innych egzotycznych stworzeń. Z biegiem czasu zmienił się również sposób hodowania zwierząt domowych. Dawniej zazwyczaj zwierzęta trzymane były na zewnątrz. Do domu wpuszczane były sporadycznie. W dzisiejszych czasach ta sytuacja wygląda nieco inaczej. Zazwyczaj ktoś kto decyduje się na posiadanie zwierzęcia domowego traktuje go jako członka rodziny i stwarza mu doskonałe warunki do zamieszkania.

Adopcja kota – jaki warunki należy zapewnić zwierzęciu?

Podobnie jak dawniej, w dzisiejszych czasach również często decydujemy się na adopcję kota lub psa. Jednak coraz częściej decydujemy się na zwierzęta rasowe, czasem pochodzące z renomowanej hodowli, posiadające rodowód. Staramy się również zapewnić zwierzęciu doskonałe warunki w domu. Zazwyczaj zwierzę ma wyodrębniony swój własny kąt, w którym znajduje się posłanie do spania.

Decydując się na adopcję zwierzęcia najlepiej na początek zastanowić się czy nie mamy alergii na dany rodzaj sierści. Alergie są w dzisiejszych czasach dość często przypadłością, dlatego przed zakupem zwierzęcia warto się przebadać. Posiadanie alergii nie jest jednaj wyrokiem, przez który nigdy nie będziemy mogli posiadać zwierzęcia. Są dostępne różne rasy zwierząt, które nie powodują uczuleń. Zazwyczaj są to rasy stworzone specjalnie pod tym kątem, bez sierści tak aby nie powodowały odczynów alergicznych.

Podejmując decyzję o zakupie zwierzęcia powinniśmy udać się z nim do weterynarza. Zarówno pies czy kot powinny być przebadane. Zwierzę musi również otrzymać niezbędne szczepienia, tak aby zarówno nasze ale i jego zdrowie nie było zagrożone. Nasz pupil otrzymuje u weterynarza książeczkę zdrowia, do której systematycznie są wpisywane wszelkiego rodzaju zabiegi, szczepienia jak również podawane leki.

Przyprowadzając zwierzaka do domu należy mu zapewnić odpowiednie warunki. Do podstawowych zakupów powinniśmy zaliczyć legowisko dla kota, karma sucha, puszki i konserwy, przysmaki, karmy weterynaryjne, medykamenty, preparaty pielęgnacyjne, żwirki, smycze, miski, zabawki.

Legowisko dla kota

Legowiska dla kota są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Lezanka dla kota może zostać wykonana przez nas samodzielnie lub kupiona w specjalistycznym sklepie. Niezależnie od tego skąd pochodzi to powinna spełniać podstawowe kryteria.  Leżanki dla kota przede wszystkim powinna być łatwa do utrzymania w czystości. W razie potrzeby powinno się ją dać wyprać w pralce, tak aby nie uległa zniszczeniu. Jej faktura i zapach powinny być dla kota przyjemne. Legowisko jest miejsce odpoczynku dla zwierzęcia dlatego powinno sprawiać mu przyjemność.

Ketogenicznie, czyli zdrowo
poprzedni artykuł

Przepływomierze do benzyny
następny artykuł

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *