Auto zastępcze z OC TUW – pomoc w przypadku kolizji drogowej

  • 16 grudnia, 2020
  • 2 min read
Auto zastępcze z OC TUW – pomoc w przypadku kolizji drogowej

Każdy kierowca na pewnym etapie życia decyduje się na zakup własnego samochodu. Jest to niezwykle pomocne rozwiązanie, dzięki któremu można dojechać wszędzie w dużo krótszym czasie. Własny pojazd nie jest jednak sprawą tak prostą, jakby się wydawało. Nie wystarczy kupić pierwszego lepszego samochodu. Należy dopasować go do własnych preferencji, czyli do jakości dróg, po jakich zazwyczaj się poruszamy, a także do oczekiwań względem profesjonalizmu auta. Własny samochód to także konieczność ubezpieczenia, co nierzadko wiąże się z długimi rozmyśleniami na temat tego, jak ubezpieczyć pojazd, żeby wyszło najkorzystniej.

Czy jest to konieczne i co nam daje?

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej właścicieli samochodów mechanicznych (OC) jest obowiązkowym krokiem i nie należy go pomijać. Dzięki ubezpieczeniu pojazdu, właściciel poniesie dużo mniejsze koszty w przypadku kolizji drogowej, gdyż to ubezpieczyciel przejmie zobowiązania. Polisa OC obejmuje ochroną szkody powstałe podczas ruchu pojazdów, przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu, a także podczas zatrzymania, postoju lub garażowania. Ubezpieczenie własnego samochodu to też możliwość otrzymania samochodu zastępczego w przypadku, gdy wypadek odbył się nie z naszej winy. Auto zastępcze z OC TUW przysługuje kierowcy bez względu na to, czy poruszał się w celach służbowych, czy prywatnych. Taki darmowy zastępczy samochód przysługuje kierowcy do czasu naprawienia szkód powstałych w wyniku wypadku czy kolizji. Jest to wspaniałe rozwiązanie, dzięki któremu nie tracimy nagle możliwości kierowania własnym samochodem.

Własny pojazd musi wiązać się z mądrością właściciela!

Ubezpieczenie samochodu bezsprzecznie jest sprawą konieczną. Bez tego po pierwsze działamy niezgodnie z prawem, po drugie jesteśmy narażeni na ogromne koszty w przypadku kolizji drogowej. Każdy samochód powinien więc być ubezpieczony, co da kierowcy poczucie bezpieczeństwa. Każdy właściciel samochodu powinien zdawać sobie sprawę z tego, że na drodze najbardziej liczy się właśnie bezpieczeństwo!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *