Czym kierować się przy wyborze prześcieradła?

  • 21 maja, 2022
  • 4 min read
Czym kierować się przy wyborze prześcieradła?

Jakość snu jest zależna od dużej liczby czynników, przykładowo od trafnie wybranej bielizny pościelowej. Tak samo istotne jest również prześcieradło, do którego klient przykłada mniejszą wagę – a to błąd. Podczas snu w podobnym stopniu otula się on bowiem pościelą, co dotyka materaca, a wobec tego przykrywający materac materiał powinien gwarantować takie same wygodne doznania. W jaki sposób zatem dobrać idealne prześcieradło?

Sprawdź ofertę na: https://ochraniacz-na-materac.pl/30-przescieradla-200×220

Prześcieradła 200×220 i podobne – zatem dlaczego wybrać wymiary?

główne znaczenie w dobraniu prześcieradła ma jego rozmiar. Prześcieradło musi być w głównej mierze komfortowe w użytku: powinno zakrywać w całości powierzchnię materaca. Z tego powodu więc przed przystąpieniem do zakupienia trzeba wiedzieć, jakiej długości i szerokości jest przestrzeń materaca. typowy materac jednoosobowego łóżka ma 200 cm wszerz i 220 cm wzdłuż. W oznaczeniach nie podaje się jednakże tak szczegółowej wiadomości o centymetrach długości oraz szerokości prześcieradła, jedynie opisuje przyjętą formą. Upowszechniło się, iż te opisuje się jedynie prześcieradłami 200×220.

Prześcieradło 200×220 – z gumką ,a może bez gumki?

Nie mniej ważna sprawa to wybór wykończenia, jakie jest związane z poręcznością , jak i również wygodą zakładania , jak i ściągania prześcieradła. Nikt nienawidzi wstawać rano w pogniecionym prześcieradle, jakie zsunęło się podczas snu. Tak często dzieje się z tradycyjnymi prześcieradłami, niewykończonymi gumką. Żeby ochronić przed tym prześcieradło, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się właśnie na te ostatnie. Prześcieradła z gumką mają także tę zaletę, że nie mną się ani nie przesuwają: raz założone na łóżko, pozostają na nim niemal w tej samej pozycji, dzięki czemu łóżko przez cały czas prezentuje się estetycznie.

Ten typ prześcieradeł nie przypada do gustu jednak każdemu. Typowy klient chętniej decyduje się na tradycyjne prześcieradło, jakie nakłada się na na powierzchnię materaca, a jego rogi zakłada pod spód. W porównaniu do prześcieradeł z gumą takie może częściej się przesuwać i zwijać się, ale właściwie założone nie będzie stanowić problemu. Z tego powodu na rynku jest również coraz więcej modeli ze specjalnymi zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy może prześcieradła jersey?

Komfort prześcieradła zależy jednakże zasadniczo od tkaniny, z jakiej zostało ono wyprodukowane. Jej tekstura musi być miła w odczuciu, a przede wszystkim miękka i o równej powierzchni. Idealnie zdają egzamin prześcieradła wykonane z bawełny, a te grupuje się na kilka rodzajów. Najczęściej wybierane to prześcieradła jersey i prześcieradła frotte.

Jersey to dzianina szczególnie delikatna i miękka w dotyku, a przy tym trwała oraz wyjątkowo elastyczna. Spośród pozostałych produkowanych z bawełny materiałów odznacza się gładką, równą fakturą. Nic więc zaskakującego, że prześcieradła jersey 200×220 cieszą się niezmiennym popularnością.

Podobne do nich mogą być prześcieradła frotte, także produkowane z bawełny. Ze względu na inną metodę tkania materiału, z użyciem ściegu pętelkowego, mają zupełnie inną strukturę: charakterystycznie miękką i aksamitną. Dzięki temu prześcieradło frotte nie mnie się, a także nie wymaga prasowania, co jest jego zasadniczą zaletą.

Prześcieradła jersey 200×220 i prześcieradła frotte 200×220 – na które się zdecydować?

Jak widać, wybór najlepszego prześcieradła 200×220 zasadniczo wiąże się z indywidualnymi potrzebami. Każdy z obecnych na rynku artykułów na pewno spełni swoje zadanie. Aby jednak dopasować prześcieradło do swojego materaca, trzeba wziąć pod uwagę własne wymogi oraz pragnienia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *