Jak napisać wniosek o dotację z Urzędu Pracy

  • 31 stycznia, 2019
  • 3 min read
Jak napisać wniosek o dotację z Urzędu Pracy

Jesteś osobą bezrobotną i szukasz środków finansowych na rozkręcenie działalności gospodarczej? Jedną z możliwości jest staranie się do dotację z Urzędu Pracy. W ten sposób możesz zyskać znaczne środki pieniężne na start, które pozwolą ci na rozwinięcie biznesu. Jak napisać wniosek o dotację z Urzędu Pracy?

Ile pieniędzy mogę otrzymać?

Dotacja, którą możesz otrzymać z Urzędu Pracy ma charakter bezzwrotny. Zazwyczaj jest to kwota powyżej 20 000 zł. Jej dokładna wysokość jest ściśle uzależniona od tego, jakie kryteria spełnisz. Jakie warunki są konieczne, aby móc starać się o dotację? Przede wszystkim najważniejsze jest to, że musisz posiadać status osoby bezrobotnej. Oznacza to, że musisz być zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Oczywiście nie otrzymasz dotacji jeśli ostatnio korzystałeś ze wsparcia z Funduszu Pracy. Oczywiście na otrzymanie dotacji nie mają szans osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy prowadziły działalność gospodarczą.

Jak napisać wniosek o dotację z Urzędu Pracy?

jak napisać wniosek o dotację z urzędu pracyWypełnienie wniosku o dotację z Urzędu Pracy nie jest zadanie specjalnie skomplikowanym. Jednak należy do tego podejść z odpowiednią starannością. Jeśli popełnimy we wniosku błędy wówczas dotacja może nam zwyczajnie przepaść. Sam wniosek składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza z nich to miejsce, gdzie musimy zamieścić swoje dane osobowe. Będą to oczywiście takie podstawowe informacje jak nasze imię i nazwisko, numer PESEL, czy też adres zamieszkania i nasze wykształcenie. Musimy też podać informacje na temat firmy, którą chcemy otworzyć. Jak więc widać ta pierwsza część wniosku jest stosunkowo prosta. Wystarczy po prostu wpisać dane w odpowiednie rubryki.

Znacznie jednak ważniejsza jest cześć druga składanego przez nas wniosku. Od zamieszczonych tutaj informacji będzie zależało czy otrzymamy dotację, czy też nasze plany biznesowe zostaną zduszone w zarodku. Jakie rodzaju informacje będziemy musieli w tym miejscu podać? Przede wszystkim Urząd Pracy będzie chciał wiedzieć jakie mamy plany z wydaniem pieniędzy uzyskanym w ramach dotacji. Naturalnie pieniądze z dotacji będziesz mógł wydać tylko i wyłącznie na zakup sprzętu lub finansowanie przedsięwzięć związanych bezpośrednio z twoją działalnością gospodarczą. I pod tym kątem analitycy Urzędu Pracy będą prześwietlać twój wniosek. Warto więc wcześniej dokładnie przemyśleć to na co chcemy wydać pieniądze z dotacji.

Artykuł napisany we współpracy z

biznesplany

 

Ferie z Bestwestern.pl
poprzedni artykuł

Czym jest dokument WZ?
następny artykuł

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *