Jakie rodzaje filtrów powietrza oferuje Donaldson?

  • 23 grudnia, 2022
  • 3 min read
Jakie rodzaje filtrów powietrza oferuje Donaldson?

Oczyszczanie powietrza ze stałych, unoszących się w nim niewielkich ciał stałych, drobin wody, różnego rodzaju alergenów oraz oparów jest zadaniem realizowanym przez różne rodzaje filtrów powietrza. Przykładem tego typu produktów są filtry Donaldson, akcesoria używane w motoryzacji, przemyśle i wielu innych branżach. Są to przede wszystkim filtry do oczyszczania powietrza doprowadzanego do silników spalinowych i filtry do sprężarek.

Samochodowe filtry powietrza

Podstawową kategorią filtrów Donaldson są ich wersje dedykowane oczyszczaniu powietrza doprowadzanego do wnętrza silników spalinowych. Jeśli powietrze dostające się do komory spalania będzie zanieczyszczone, przede wszystkim pełne pyłów i innych rodzajów drobnych ciał stałych, przyczyni się do degradacji silnika i w konsekwencji do jego stopniowego uszkodzenia. Samochodowe filtry Donaldson, do oczyszczania powietrza, odpowiadają za wychwytywanie i zatrzymywanie wszelkiego rodzaju ciał stałych, a do pewnego stopnia również wilgoci znajdującej się w powietrzu. Najczęściej są to filtry celulozowe, które należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta, przynajmniej raz w roku. Pod adresem https://esklep.pesta.com.pl/producers/donaldson znaleźć można wiele rodzajów filtrów powietrza pasujących do różnych modeli samochodów, pojazdów specjalnych i maszyn przemysłowych. Każdy z nich ma nieco inną konstrukcję, kształt i rozmiar, w związku z czym pasuje wyłącznie do określonych modeli pojazdów lub urządzeń.

Filtry powietrza do sprężarek

Bogata oferta firmy Donaldson nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samochodowych filtrów powietrza. W sprzedaży dostępne są również specjalne filtry Donaldson do sprężarek, służące zarówno do oczyszczania powietrza doprowadzonego do sprężarki, jak i do separacji oleju, czyli oczyszczania powietrza wydostającego się z wnętrza sprężarki olejowej, z tzw. mgły olejowej. Aktualnie najczęściej spotykanymi wersjami separatorów oleju są filtry absorpcyjne, koalescencyjne i odśrodkowe. Wybierając tradycyjny filtr Donaldson, do oczyszczania powietrza doprowadzanego do sprężarki, można zdecydować się na zakup jego wersji celulozowej lub syntetycznej, wykonanej z włókniny poliestrowej.

Podstawowymi rodzajami filtrów Donaldson przeznaczonymi do oczyszczania powietrza są filtry samochodowe powietrza i filtr powietrza do sprężarek. W obu przypadkach najczęściej są to tradycyjne filtry z wkładem celulozowym, który charakteryzuje się zdolnością do wychwytywania zdecydowanej większości stałych zanieczyszczeń, pyłu i kurzu unoszącego się w powietrzu. 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *